Jsou barvené kameny na nic?

Už se vám někdy stalo, že jste měli z některých kamenů takový respekt, že jste se jim vyhýbali ani ne tak ze strachu z kamene samotného, jako spíš z pocitu, že ten kámen se pro vás prostě nehodí, nejste dost dobří či dost nóbl? Jedním z těch, kterým jsem se vyhýbala já, byl smaragd. Samozřejmě zcela iracionálně. Přitom zelenou miluju. Jednoho dne se mi naskytla koupě fazetovaných kabošonů za hodně nízkou cenu. A přestože často kupuju kameny mnohem dražší, nízká cena mi nepřišla jako varování a koupila jsem je, aniž bych pátrala, co jsou zač. Až když dorazily, všimla jsem si zvláštních tmavších žilek v kameni, což je většinou znamením, že je kámen dobarvovaný (přesně takto dobarvený mám doma  labradorit, tedy jeden na zeleno a druhý do červena).

barvený labradorit
Vidíte ty červené žilky? To je magentová barva do tiskárny. Přitom labradorit v původní barvě je moc krásný, nevidím důvod snažit se změnit jeho barvu.

Pokud vás zajímá, jak snadné je toto levné barvení kamenů, tak vězte, že stačí kámen přes noc ponořit do barvy do tiskány. V případě smaragdů zelené. Pak se kámen opláchne, doleští a je hotovo. Takže ze světlého kamene se stane kámen sytě zbarvený. Hodně luxusně vypadajících šperkových kamenů je takto upravováno, jen se štěrbiny v kameni, skrz které do něj pronikla barva ještě zalévají sklem, aby byl kámen dokonale hladký.

Tyto dobarvované kameny do šperků nepoužívám, přesto to vypadá, že si dělám malou sbírku, protože párkrát jsem je  (omylem) koupila. Tyto smaragdy na mně ale pořád šeptaly, ať to s nimi zkusím. A tak jsem to zkusila. Jeden jediný, jen pro mou ruku. A víte co? Je krásný, i když vím, že je barvený. Vždyť kolik z nás si barví vlasy či lakuje nehty? Skutečně je tak důležité být za každou cenu „přírodní“?

Můj nový prsten má překrásnou, zralou a zkušenou ženskou energii. Smaragd je kámen, který do našeho života dokáže přivést zralou lásku. A samozřejmě štěstí a hojnost, tak jako všechny zelené kameny . Ovšem taktéž v tom vyzrálém smyslu slova. A že je kámen barvený? No a co…

Autorka: Tereza Stropnická

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: