I šperky potřebují uzemnit

Minerály (nejen ty) mají mnoho úžasných vlastností. Každý z nich má jisté schopnosti a každý z nich nám tyto své kvality dokáže předat. Prostě nás svými vibracemi nakazí. A my tak můžeme získat harmonii v určitých životních oblastech, více energie, sebedůvěry, naladit se na štěstí kolem sebe či odhalit netušené schopnosti. Přesto je třeba také udělat svou část práce, být otevření tomu, co nám kameny dávají a hlavně a to zdůrazňuji, hlavně všechny energie uzemnit!

Pod uzemněním si různí lidé představují různé věci, já za uzemnění považuji schopnost všechny kvality, které nám kameny přinášejí, přenést do té vibračně nejnižší úrovně, tedy ho fyzického těla, reálných vztahů či každodenního konání. Jen tak může energie proudit a ne stagnovat. Pouze stálý pohyb přináší život, tak jako výdech a nádech. I u šperku je důležité, aby energie, kterou vyzařuje, mohla jít tam, kde je jí zapotřebí.

Aby však tato energie mohla projít z energetické roviny to hmotného světa, je třeba zajistit propojení z vyšších vibračních frekvencí do nižších. Jinými slovy se dá říct, že ačkoliv vše je energií a to i ta nejtvrdší hmota, vibrační frekvence hmotných objektů je výrazně nižší, než-li je vibrační frekvence objektů nehmotných, které jsou často nazývány třeba energií. Tento přechod či transformaci vyšších vibračních frekvencí do nižších dobře zajišťují některé minerály a kovy. Dá se říct, že umí energii převést přímo do hmotné úrovně a tím zajišťují propojení.

Pokud šperky sami tvoříte, či je nosíte, a záleží vám kromě jejich vzhledu i na jejich funkčnosti, zaměřte se také na uzemňovací prvek v každém šperku. Z kovů, které se k výrobě šperků používají, silně uzemňuje ocel a měď, o něco méně silně také mosaz. A z minerálů to jsou všechny s obsahem výše zmíněných kovů, takže například skoryl (černý turmalín), záhněda (a „kupodivu“ i ametyst a citrín, všechny totiž obsahují železo), tygří oko, pyrit, magnetit, hematit, malachit, tyrkys, chrysokol a mnoho dalších.

Jak tedy postupovat při uzemňování šperků?

Pokud kov používáte při samotné výrobě, máte vyhráno. Už samotný kovový řetízek umí takřka zázraky, drátkované šperky jsou také příjemně uzemněné. Šperky z mědi ať již tepané, tak třeba tvořené mou technikou (electroforming) jsou spojené se Zemí zcela nepochybně.

A pokud při své technice kov vůbec nepotřebujete? Zde přichází otázka, zda chcete své šperky uzemnit, či nikoliv. Šperk z minerálů (nebo i dřeva), který neobsahuje žádný z výše zmíněných uzemňujících prvků, má nesporně lehčí a lépe „stravitelnou“ energii, což je způsobeno tím, že energii minerálů můžeme krásně načíst, vnímat mentálním i duchovním tělem, ale nevnímáme ji tak silně na fyzické úrovni. Tyto lehké a velmi příjemné šperky jsou skvělé, pokud s minerály začínáme pracovat, nebo třeba v případě, že prostě nechceme jejich energie uzemňovat a naopak toužíme spíše po „povznesení“. Pokud tedy používáte techniku bez využití kovů, nebo nepoužíváme přímo kameny, které uzemňují (třeba v případě náramků na pruženkách, které jsou velmi oblíbené) a chcete dosáhnout silnějšího působení minerálů, které dosáhne i do hmotné roviny, zakomponujte do svého šperku buď kousek kovu, či třeba korálek, který šperk uzemní. Může to být korálek z mědi navlečený na balvněné šňůrce, můžet to být alespoň minimalistické kovové zapínání (bižuterní kovy se tvoří z mosazi, která se galvanizuje vrstvou jiných kovů). U náramků si můžete nechat stylově vyrazit na měděné destičky logo své „značky“ a přidávat na každý náramek či náhrdelník.

A pro všechny milovnice (a milovníky) šperků všeho druhu, tedy hlavně těch funkčních z minerálů či třeba dřeva, které si šperky rády zakoupí a netvoří je, existuje ještě jedna možnost, která je úžasně jednoduchá a přesto velmi účinná. Prostě u sebe vždy noste kousek uzemňujícího kamene, třeba černého turmalínu. Jen nezapomeňte šperk s tímto kouskem také propojit, na což stačí jasný a čistý záměr.

S láskou a nadšením pro šperky všeho druhu,

Tereza Stropnická

PS: pokud používáte při výrobě šperků jiné kovy, vězte, že i ty mají své nesporné a velmi žádoucí kvality, které je třeba vyzdvihnout, jen na ně přijde řada někdy jindy a v souvislosti s jinými tématy.

PS2: na kvalitě uzemnění záleží – čím silněji uzemněný šperk – tím silnější účinky a naopak. Výhodou je, že se s tímto dá krásně pracovat a postupně si přidávat přesně tolik, kolik ve svém životě sneseme 😀 .

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: