Skutečná hodnota hand-made šperků

Internet i kamenné obchody jsou přímo zavaleny šperky, které pochází většinou z velkovýroby v Číně. V obchodech většinou ani nepředstírají, že to je jinak, bohužel na internetu je mnoho dobráků, kteří se nestydí tyto šperky vydávat za ruční práci (však přidělat cenovku ručně je taky práce, že 😀 ). Přestože tyto šperky bývají často vytvořené z korálků či zlomků z minerálů, jejich energetická hodnota je velmi pochybná.

Tak jako energie kuchaře, který vám připravuje oběd, ovlivní výsledný pocit, jaký z oběda máte, zrovna tak energie toho, kdo vyrábí šperk, je víc než podstatná. Když dva lidé udělají identický náhrdelník z korálků z minerálů, výsledek nikdy stejný nebude. Když totiž jeden z nich mechanicky navlékne korálky a druhý si s každým korálkem hraje, povídá, případně je umí důkladně připravit, očistit jejich energii, naprogramovat určitým záměrem, a nakonec řádně předat – napojit na nového majitele, rozdíl pozná každý. A dokonce i ten, kdo by to nahlas nepřiznal ani za nic. A tento příklad je jen základ toho, co by měl člověk, který dělá šperky umět. Nezáleží na materiálu, jaký šperkař používá, klidně to mohou být šperky ze dřeva, skla nebo i z jiných materiálů.

 

 

 

 

 

 

Váš šperk vždy ponese tu energii, s jakou byl vyroben. Proto volte pečlivě, jaký šperk si na sebe vezmete, čím obdarujete své blízké a komu dovolíte, aby vám předal skrze šperk svou energii. Pokud si chcete pořídit šperk – amulet, který vás bude energeticky podporovat, pomůže vám překonávat překážky a se kterým vám bude dobře, zde je pár tipů, jak vybrat ten pravý:

  • šperk či amulet si musíte zamilovat, abyste se na něj dokázali napojit. Musíte ho chtít mít u sebe, musíte cítit touhu si ho stále prohlížet, být v jeho blízkosti. Pokud tohle necítíte, šperk si vezmete jednou či třikrát na sebe a pak ho odložíte a on nebude mít šanci plnit tvůj úkol-
  • tvůrce šperku a jeho styl s vámi musí ladit. Nemusíte milovat vše, co vytvoří, stačí, že si zamilujete ten svůj kousek. Přesto je důležité, aby vám byl autor sympatický a jeho práce ve vás vyvolávala nadšení či obdiv.
  • ten pravý šperk pro vás nemusí být vytvořen na zakázku, protože tvůrce šperků, který je napojen na svůj zdroj a tvoří ve své síle, pracuje se svou intuicí a ta jeho ruce i srdce neomylně vede. Proto i šperk, který si vybíráte jako už hotový, mohl být vytvořen přímo pro vás. Navíc tento tvůrce dokáže hotový šperk energeticky napojit přímo na vás.
  • když si necháte udělat šperk na míru, nelpěte příliš na detailech, protože víc, než forma je důležitá podstata. Tvůrce šperků dokáže zvolit jednotlivé části i vzhled šperku tak, aby plně odpovídal tomu, co potřebujete vy jako celistvá bytost, nikoliv pouze vaše mysl či ego. Je dobré mít jasno v tom, co chcete, přesto není dobré autora šperku příliš svazovat, protože pak bude i energie šperku spoutaná.
  • pokud přesto chcete svůj šperk podle svého přesného návrhu, předem to oznamte a vyjasněte si s tvůrcem šperku, zda jsou vaše požadavky pro něj přijatelné. V opačném případě zvolte jiného autora, jinak se budete oba trápit.
  • a pokud z nějakého popudu zatoužíte po levné (a přesto krásné) „cetce“ made in China, vyhovte si a udělejte z cetky amulet sami (pokud dokážete pracovat s energií, určitě se vám podaří energii šperku posílit).

 

DSCF0830

Hodnota ručně vytvořeného šperku tedy není jen v čase, který u jeho výroby autor strávil. Přidanou hodnotou šperku je i samotný jeho autor a to, kým je, jak dokáže pracovat s energií, se záměrem, jak je nastavená jeho duše a co vám může skrze své tvoření poskytnout.

S láskou

Tereza Stropnická

 

PS: použité fotky jsou jak z mé dílny, tak z dílny Vltavíny Ametystové, jejíž práci vřele doporučuji

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: