Opravdu potřebujete mít doma všechny šperky (kameny)?

Ve své šperkařské praxi se velmi často setkávám s touhou některých zákaznic mít doma obrovské množství šperků s krystaly a minerály. Vždyť každý pracuje jiným způsobem s různými tématy, takže z toho přeci vyplývá, že čím víc, tím líp. Vlastně je to tak trochu pravda, je fajn mít více šperků – průvodců, abychom měli možnost volby. Občas nás ale naše touha předběhne, a i když těch šperků máme doma skutečně hodně, stejně je nám to k ničemu, protože ruku na srdce, kdo s nimi skutečně pracuje na hluboké úrovni? A jestli už vám mysl hlásí, že na takové věci není čas, hlavně po ránu, kdy si šperk na krk či prst berete, zkuste jí odpovědět, že není nic důležitějšího než si najít čas na život v jeho plné kráse.

V dnešním článku se tedy zaměřím na to, jak ze svých šperků „dostat“ maximální, nebo spíše optimální výkon 🙂 . V první řade tedy vysvětlím, proč není nutné mít doma každý kámen na každou čakru a každý účel. Je to stejné, jako byste měla potřebu mít doma oblečení ke každý příležitosti. Může to být sice moc krásné mít obří šatnu narvanou až k prasknutí, ale kdo je minimalista, ten po tom netouží. A když budete mít doma třeba jen tepláky, i přesto v nich můžete vyrazit na akci, na které najdete svého vysněného muže. Jen musíte změnit úhel pohledu a vyrazit na akci sportovní, nikoliv společenskou. I v teplákách můžete být pořádně sexy a zároveň sama sebou.

A přesně tak je to i s kameny. Potřebujete právě teď opál, který zesílí všechny Vaše vlastnosti (jak dobré, tak ty horší), který vám nastaví laskavé, a přesto nekompromisní zrcadlo? Zkuste místo společenských šatů obléct „tepláky“ a jít na to z jiné strany.  Třeba máte právě Vy doma prsten se zeleným aventurínem, který Vám pomůže své ego uvolnit, aby nestartovalo na všechny a na všechno a Vy díky tomu rozeznáte poklad, který v sobě máte, a naopak rozeznáte ty vlastnosti, které Vám brání tímto pokladem být.

Při práci s kameny jde totiž vždy o ty správné otázky, jinak odpovědi nepřijdou. A se šperky z minerálů je to stejné. Jednou vrstvou jejich působení je ta, že pasivně přijímáme jejich energii a dovolujeme jim s námi pracovat. Další vrstvou je umět se ptát, tedy vkládat do svých šperků jasný záměr. Tato část je aktivní, zapojení touhy po svém růstu jak jako osobnosti, tak i duchovním růstu je nezbytné.

 

sagenit

Nebojte se proto žádat své šperky o pomoc, o odpovědi na své otázky a o podporu ve věcech, ve kterých ji potřebujete. Když se tedy ráno vzbudím a vybírám si, který šperk je ten pravý, můžu se nechat vést svou intuicí a naladit se na pasivní nošení šperku a přijímání jeho energie, nebo si položím otázku, co konkrétního potřebuji právě teď. Třeba se v noci objevila potřeba naléhavě řešit jistou záležitost. Nemusíte ani přesně znát účinky jednotlivých krystalů, protože každý šperk si s Vaší záležitostí dokáže poradit, jen to udělá po svém ve své vlastní energii. Když totiž o výše zmíněné zrcadlo požádáte třeba šperk s černým turmalínem, zrychlí běh času natolik, že poznáte příčinu i následek všeho, co děláte. Když o zrcadlo požádáte vltavín, ukáže Vám, kdy jednáte ze strachu a kdy z lásky a donutí Vás to změnit, přenastavit své hranice. Takto bych mohla pokračovat ještě dlouho, ale není to potřeba. Důvěřujte a nebojte se žádat!

PS: pokud Vás některý šperk očaroval natolik, že máte pocit, že ho nutně potřebujete a bez něj nemůžete být, dovolte si udělat radost sama sobě, i když už jich máte doma víc než dost 😀

Tereza Stropnická

www.alchymiesperku.blog

www.crystalgriddesign.cz

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: