Když se šperk rozbije…

Už se Vám někdy stalo, že se Vám rozbil váš oblíbený šperk, nebo dokonce ten, který jste si ještě nestihli oblíbit, protože to je čerstvý „úlovek“? A nemusí jít ani o smrtelný úraz, který šperk na dobro rozbije, někdy stačí drobnost, která se dá snadno opravit, jako třeba přetržený řetízek, rozbité zapínání či něco podobného… Od svých zákaznic vím, že většinou hledají chybu u sebe a jejich otázky často vypadají takto:

 • co jsem udělala špatně?
 • proč se mnout šperk nechce být?
 • měla jsem ho častěji čistit?
 • co když nebyl pro mě ten pravý?
 • moje energie jsou tak těžké, že to nezvládnul…

Na každé té vědě je trocha pravdy, ale spíše ukazují na naše vlastní stíny, které se ztrátou oblíbeného průvodce – šperku často ukážou. Vyplaví se pocity viny, sebelítosti, občas i zlosti (kdyby mě můj partner netrápil, já bych se nerozčilovala a kámen by neprasknul napůl).

DSCF2551

Jaké tedy mohou být příčiny pochroumaného šperku? V první řadě je ideální, když se napojíte přímo na šperk a požádáte ho o vysvětlení. Nemusíte mít kdovíjak silně rozvinuté vnitřní smysly, abyste „uslyšela“ odpověď, šperk Vám může odpovědět třeba pomocí synchronicit, kdy se objeví kamarádka a bude Vám vyprávět příběh a Vám se to spojí s tím vaším, nebo si přečtete článek na úplně jiné téma, ale najdete v něm i svou odpověď. Z mých zkušeností jsou nejčastější příčiny rozbití šperku, uštípnutí kousku kamenu či přetržení řetízku tyto:

 • strach – bojíte se, co šperk přinese, čím vás provede a zda to zvládnete. Strach může být i zcela nevědomý, můžete se na šperk velmi těšit, mít z něj radost, ale přesto ho „náhodou“ rozbijete.
 • nerozhodnost – tak dlouho vybíráte, co je pro vás to pravé, až se v tom tak zamotáte, že se odpojíte od své intuice a necítíte, co právě potřebujete. Velmi nerozhodní lidé si často ani nenechají poradit, zda je jejich volba správná. Ale i to je v pořádku, třeba právě ztráta šperku změní vaše nastavení a příště už vyberete lépe.
 • přetížení šperku či krystalu – někteří z nás si na sebe nakládají více než jiní. To sebou nese zvýšené nároky na energetickou hygienu. Pokud své energie, energie vašeho domu i šperků pravidelně nečistíte a nehýčkáte si, šperk bude to první, co se s vámi rozloučí. Když se toto stane a vy jako příčinu rozpoznáte tento důvod, zkuste o sebe lépe pečovat.
 • lpění – lpíte na šperku, ze které jste už vyrostla. Máte už roky šperk třeba s růženínem, které nosíte už jen z nostalgie, ale přesto ho nosíte skoro pořád? Může se Vám snadno stát, že jej třeba ztratíte (řetízek náhodou praskne). Kámen ví, že byste se mohla pohnout dál a nebude vám překážet… Neznamená to, že si šperk nemůžete nechat, protože v různých životních obdobích máme různé potřeby, a i tento růženín vám může ještě často pomoct, ale už není třeba v jeho energii setrvávat dlouhodobě.
 • špatná komunikace – nenasloucháte sama sobě ani šperku. Šperky jsou vědomé bytosti, které se vámi komunikují. Když potřebují vyčistit a nabít, tak vám to dají pocítit a vy například nemáte vůbec potřebu si šperky vzít třeba měsíc. Když jste ale zvyklá stále tlačit na pilu, přetěžovat nejen samu sebe, ale také vše a všechny kolem sebe, budete náznaky šperku prostě ignorovat. Ale no tak, to půjde, to zvládneme, není důvod…jistě to znáte, občas to děláme všichni.
 • zásah vyšší moci – občas nemůžeme všemu rozumět, některé věci se dějí jaksi samy a nemá smysl se snažit je pochopit, můžeme je jen přijmout.

Poslední bod je velmi důležitý a přijmout ztrátu šperku a stav, který v nás ztráta vyvolala. Znáte to, když nejde o život, nejde o nic. Přijměte změnu, čas přinese něco mnohem lepšího.

Tereza Stropnická

www.alchymiesperku.blog

www.crystalgriddesign.cz

www.krystalovakomnata.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: