Šperky pro odvážné

Vytvořit šperk, který není pouze na ozdobu těla má svá vlastní „pravidla“. Velmi zjednodušeně, je třeba vytvořit šperk nejen v jeho fyzické podobě, ale i v nehmotné. Rozdíl, mezi šperkem na okrasu a funkčním „amuletem“ pozná skoro každý, i ti, kteří se osobním a duchovním růstem nezabývají, prostě je to cítit. Při práci tedy pracuji s minerály nejen na fyzické úrovni, ale i v jemnohmotném světě. Každý krystal má své specifické účinky, rozhodně se nedá říct, že je některý lepší nebo horší. Některé krystaly mají schopnost pracovat na mnoha rovinách a svými účinky ovlivňovat víc částí našich životů, jiné jsou vcelku úzce zaměření specialisté, jejichž účinky ale stejně nakonec proniknou do každé i mikro částečky naší bytosti a všeho, co zde tvoříme.

Obecně se dá říct, že všechny kameny vyšších vibrací zacloumají vším, co jsme považovali za svou realitu a mnoho věcí se navždy změní. Mezi těmito mistrovskými krystaly je skupina, po které sáhne jen málo kdo. Ač jsou na pohled krásné, přesto si je jako šperk jen tak někdo nezvolí. Přestože oplývají láskyplnou energií, mnoho lidí se jich bojí, protože jsou „až příliš“ mocné. Proto šperkům s turmalíny říkám šperky pro odvážné. Mezi mými zákaznicemi, které si šperky s turmalíny pořizují, jsou samé velmi silné a odvážné bytosti (a je v pořádku být jiná a volit jinak:-)). Často pracují ve velmi těžkých podmínkách, kde by vydržel jen málokdo, a to nemám na mysli korporátní svět, kde lidská bytost má občas cenu jen pracovní síly, ale mluvím o službě ostatním.

A přesně pro takové účely jsou šperky s turmalíny vhodné. Pomáhají nám vypořádat se s hutnými energiemi i s temnými bytostmi. Pomáhají nám přepisovat velmi úporné programy, které jsou otisknuté (doslova přisáté) v našich čakrách. Podobné energie a bloky umí čistit třeba i tibetský křišťál, ale trochu jiným způsobem. Turmalín je úžasný v tom, že se vyskytuje v mnoha barevných provedeních, a tak různé barvy řeší různé životní oblasti a čakry.  Jeho síla, který si můžeme představit jako nezastavitelný až dravý proud energie uchvátí vše, co mu stojí v cestě a co není ani nemá být součástí našeho energetického pole.

Modré turmalíny dokážou odhalit a transformovat programy v oblasti páté čakry, které se vážou na téma sebevyjádření. Tyto programy způsobují, že se bojíme projevit ve své plné síle a kráse. Protože tohle přece není normální, má to být jinak… Protože když vyjádřím samu sebe, budu nepřijatelná pro ostatní… Protože když ukáže naplno, kdo jsem, přijde trest… Ale toto všechno jsou lži, které nám našeptávají právě ty programy. Není třeba zapadnou do představ o tom, jací bychom měli být. Kdo vlastně bude soudit, jestli jsme dost dobré, dost chytré, dost zkušené, dost duchoví, dost vnímavé, dost uzemněné, dost ženské, dost cokoliv Vás napadne…

DSCF7787

Zelené turmalíny jsou odborníci na záležitosti srdeční a třetí čakry, respektive jejich propojení. Harmonické a silné spojení těchto dvou čaker je klíčové k realizaci svého plánu duše zde na zemi. Je to právě třetí čakra, která obstará to, abychom dokázali vše, co cítíme jako svou cestu srdce skutečně i žít. Zelený turmalín je velmi důsledný v nalézání a čištění programů, které nám brání být sami sebou, které nám říkají, že to, co cítíme vůbec není důležité. Pomáhá nám uvědomit si, že sami sebe držíme v okovech své vlastní karmy, která se projevuje skrze limbické otisky. Zelené turmalíny urychlí očistné a léčebné procesy, pomohou Vám vyjet ze zajetých kolejí vzorců chování a naladit se na novou frekvenci – frekvenci Vašeho srdce.

DSCF8610

Růžové turmalíny jsou čistou láskou v jinové kvalitě. Jejich energie je přijímající, klidná, milující a léčivá. Mají schopnost utišit rozbolavěné emoční tělo, pomáhají nám povolit sevření srdeční čakry, kterou jsme si ze strachu z dalšího zranění sami zavřeli. Učí nás, že je bezpečné mít srdce dokořán a zároveň nám pomáhají zvládat bolest, která přichází, když se otevřeme nejen světlu, ale i temnotě. Pokud potřebujete zpracovat dávná zranění, růžový turmalín Vám pomůže vše potřebné zvědomit a tím se více otevřít.

DSCF6719

Melounový turmalín je dokonalým vyjádřením harmonického propojení ženské a mužské energie. Spojuje v sobě vlastnosti zeleného a růžového turmalínu, vede nás k využívání své ženské i mužské energie. Melounový turmalín Vás zavede to úrovní, kde už nikdo nehodnotí, co je dostatečným projevem ženské či mužské energie a co je naopak málo. V této úrovni bytí už není možné druhé či sebe hodnotit a soudit. Tento kámen Vám pomůže plout v proudu energie a pracovat se všemi polaritami, které právě potřebujete.

DSCF8535

Hnědé turmalíny (dravity) jsou balzámem na staženou první čakru. Pomáhají řešit základní životní obtíže, které vychází ze strachu o přežití. Tyto obavy vychází nejen z toho, co jsme prožili v tomto životě, ale jsou propojeni s naší rodovou linií. Co prožila naše prababička nás může k smrti děsit, co prožil pradědeček nás může nutit dělat zcela iracionální opatření, aby se situace neopakovala. Dravity dokážou (tak jako všechny turmalíny) pracovat napříč časem a vytvořit takové podmínky, abyste mohli povolit sevření první čakry.

DSCF8501

Černé turmalíny (skoryly) jsou jedničky v uzemňování energií. Není silněji uzemňující kámen nežli skoryl, čímž mám na mysli jeho schopnost propojit naše jemnohmotná těla s tělem fyzickým.  Skoryl je přímo velmistr v propojování všech čaker, které dokáže úžasným způsobem podpořit v jejich aktivitě. Zesiluje a podporuje životní energii, posiluje naše vyzařování, takže se postupně stáváme stále méně napadnutelní z venku (jak pro energetické parazity, tak i pro ty živé, často v podobě našich bližních). Pokud budete černé turmalíny nosit jako šperky, můžete očekávat nárůst životní energie, zlepšení zdravotního stavu a intenzivní otevírání vědomí.

electroforming - šperky

Všechny druhy turmalínu mají jednu úžasnou vlastnost. Nezáleží na tom, jak velké jsou, protože jsou natolik silné, že jeden jediný malý korálek nebo kabošon z turmalínu do Vašeho energetického pole přinese sílu všech turmalínů světa.

Tereza Stropnická

www.alchymiesperku.blog

www.crystalgriddesign.cz

www.kristalovakomnata.cz

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: