Šperky pro harmonizaci mužské energie a třetí čakry

Schopnost pracovat se svou mužskou energií (a zrovna tak s ženskou, bez ohledu na pohlaví fyzického těla) je dosti důležitá pro naplněný život. Pryč už jsou naštěstí doby, kdy se tvrdilo, že žena musí kultivovat svou ženskou esenci, ale na mužskou se zapomínalo. Dodnes je trochu stigma v jistých kruzích, když má žena harmonicky uchopenou mužskou energii a umí ji používat. Ale tento starý řád (i v duchovních kruzích) už naštěstí opouští naše energetické pole a my můžeme v klidu a bezpečí uchopit svůj potenciál.

Třetí čakře odpovídá oheň, tedy ohnivá kvalita mužské energii. Je to vůle, je to vášeň, je to schopnost jít za svými sny či záměry a vytrvat. Když jsou tyto kvality napojené na otevřené a citlivé srdce, samo sebou nejdeme přes mrtvoly, ale své aktivity vždy slaďujeme s potřebami našeho okolí a s ohledem na své i nejvyšší dobro.

Třetí čakru doporučuji posilovat či harmonizovat v případě, že již máte výše zmíněné otevřené srdce, tedy nejdříve zapravovat na srdeční čakře. Pokud se pořadí obrátí a začne se nejdříve posilovat čakra třetí, může se snadno stát, že se dostaneme po nadvládu ega, dělám věci, protože prostě chceme, toužíme po moci a síle, bez ohledu na okolí i své srdce.

A jak poznáte, že Vaše třetí čakra potřebuje posílit?

  • umíte tvořit úžasné věci, ať již hmotné, či třeba dokážete ostatním pomáhat na jejich cestě, ale neumíte tuto svou tvorbu „prodat“, nabídnout, a hlavně se za to neumíte ocenit? Vaše mužská energie potřebuje trochu vyladit.
  • nedotahujete věci do konce? Jak pomine počáteční nadšení a je třeba zabrat, zatnout zubu a vše pořádně rozjet, vycouváte s tím, že Vás to už nebaví? Jasný příznak chybějící mužské energie.
  • poznáte, co se Vám líbí a co ne, umíte identifikovat své hranice (práce srdeční čakry), ale neumíte je nastavit a udržet tak, aby to ostatní respektovali? Opět oslabená mužská energie a schopnost se za sebe postavit.
  • máte nízké sebevědomí a pořád pochybujete o svých schopnostech a darech, takže radši děláte, že je ani nemáte, případně se vždy necháte převálcovat někým, kdo umí akorát tak víc křičet a chválit sám sebe? Vaše sebevědomí potřebuje dostat opět do formy = mužská energie sedí kdesi v koutě a bojí se vystrčit nos.
Skapolit, fluorit, žlutý danburit, pyrit, citrín, rutil, topaz, sluneční kámen a brazilianit

Nošení šperků je nejúčinnější formou krystaloterapie, protože jste tak s kameny v kontaktu mnohem delší dobu než při jakékoli jiné formě krystaloterapie. Proto pro podporu a vyladění třetí čakry doporučuji volit přívěsek, může být na delším řetízku, ale není to nutné, protože je na vertikální ose těla a energie doproudí až ke třetí čakře. Různé druhy kamenů působí trochu jinak, takže volba by měla odpovídat konkrétním potřebám Vašeho energetického systému.

  • pokud je Vaše třetí čakra celkově oslabená, potřebujete začít rozvíjet nové, doposud nepoznané kvality a schopnosti, volte třeba citrín či heliodor. Pomohou Vám otevřít nové obzory a uchopit zcela prakticky nové dovednosti.
  • jestli potřebujete vylepšit schopnosti, které už máte, ale moc jste s nimi doposud nepracovala, volte pyrit nebo žlutý fluorit. Pomohou Vám rozvíjet již dříve uchopení dovednosti a podpoří Vás v jejich uchopení v plné síle.
  • někdy nám v osobním rozvoji mohou bránit přesvědčení a programy, které patří do starého světa, jsou uložené v oblasti třetí čakry a je třeba je rozpustit, abychom mohli jít dál. Na takovéto změny v oblasti třetí čakry doporučuji topaz, žlutý danburit, případně peridot, kteří jsou v tomto mistři. Právě tyto programy mají většinou na svědomí nízké sebevědomí a podceňování svých schopností, protože jsme třeba byli vychování tak, abychom si nevěřili a věřili autoritě.
  • ochránit před energetickými útoky třeba svých bližních (lépe řečeno energetických upírů) dokáže úžasně sluneční kámen. Zaceluje auru jako celek, ale s důrazem na třetí čakru. Totéž umí žlutý či zlatý labradorit.
  • pro intenzivní duchovní práci, když chceme nově naladit jak celý svůj energetický systém, ale hlavně třetí čakru a „stáhnout“ si z akáši úplně nové schopnosti doporučuji žlutý skapolit, případně zlatý rutil. Tito specialisté na přitahování vytouženého do našeho pole pracují rychle a přesně a otevřou nám nové dimenze.

Pokud nechcete mít doma více šperků na třetí čakru, které by měly všechny výše zmíněné vlastnosti, vůbec to nevadí, protože s každým kamenem můžete dosáhnout svého cíle – krásně rozvinuté a harmonicky pracující třetí čakry. Jen na to každý krystal půjde trochu jinak.

Tereza Stropnická

www.alchymiesperku.blog

www.crystalgriddesign.cz

www.kristalovakomnata.cz

1 komentář: „Šperky pro harmonizaci mužské energie a třetí čakry

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: